progress_icon

Data założenia postępowania: 2022-06-08

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

ul. Rotterdamska 9

81-337 Gdynia

NIP: 9581323524

Osoba kontaktowa:

Sebastian Wolski

tel:

e-mail: s.wolski@port.gdynia.pl

Wykonywanie usług kompleksowej obsługi infrastruktury do odbioru ścieków ze stat-ków pasażerskich i promów w Porcie Gdynia.

POSTĘPOWANIE NR Z58/1941

Tryb postępowania: Przetarg nieograniczony

Znak sprawy: DSP/DR-612/SWZ/SW/26/06/2022

Rodzaj zamówienia: Usługi

Progi postępowania: Unijne

Przedmiot postępowania:

Przedmiotem zamówienia jest wybór na okres czterech lat operatora infrastruktury do odbioru ścieków ze statków pasażerskich i promów w Porcie Gdynia, która została zrealizowana w ramach projektu nr POIS.03.02.00-00-0076/19 pn. „Budowa infrastruktury odbioru ścieków sanitarnych ze statków w Porcie Gdynia”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Projekt został zrealizowany w dwóch fazach, które ze względów formalnych podlegały odmiennym procedurom projektowania i pozyskiwania niezbędnych decyzji administracyjnych.

Szczegółowy zakres infrastruktury objętej Fazą I (instalacja odbioru i przesyłu ścieków) i Fazą II (instalacja i budowle podczyszczania ścieków) został opisany w projekcie wykonawczym i dokumentacji powykonawczej stanowiącej załączniki nr 12 do 17 SWZ.

Zamówienie obejmuje kompleksową obsługę podczyszczalni mechaniczno-chemicznej zlokalizowanej na placu XXVII przy ul. Polskiej 45 w Gdyni i realizację usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu ścieków z promów cumujących przy Nabrzeżu Polskim oraz statków wycieczkowych cumujących przy Nabrzeżu Francuskim.

Co do zasady nie przewiduje się wykorzystania infrastruktury podczyszczalni do obsługi ścieków z innych źródeł niż wskazane w zdaniu poprzednim.

1. Wykaz urządzeń mechaniczno-chemicznej podczyszczalni ścieków wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia:

1) Podczyszczalnia ścieków ze statków zlokalizowana przy ul. Polskiej w Gdyni na placu XXVII o przepustowości: Qdmax= 1680 m3/d, Qhmax= 245 m3/h w skład, której wchodzą:

- budynek podczyszczalni

- urządzenia podczyszczalni ścieków:

· Krata zgrzebłowa,

· Prasa taśmowa płucząca do skratek,

· Flotator wraz z kontenerem na skratki i odpady z flotatora,

· Stacja dozowania polielektrolitu,

· Pompa ślimakowa polielektrolitu i szlamu,

· Zbiornik koagulantu,

· Prasa śrubowo-talerzowa,

· Przenośnik ślimakowy,

· Instalacja dozowania perhydrolu,

· Absorber oparów,

· Neutralizator węglowy,

- aparatura kontrolno-pomiarowa,

- automatyka, m.in. czujniki, regulatory, sterowniki przemysłowe oraz urządzenia wykonawcze: falowniki, pompy, wentylatory.

2) Przepompownie P4.1 i P4 wraz z instalacjami przynależnymi, zlokalizowane na terenie podczyszczalni.

3) Zbiorniki retencyjno - wyrównawcze 4 szt. o pojemności czynnej 400 m3każdy w skład, których wchodzą:

- Urządzenie mieszająco – napowietrzające

- Mieszadło zatapialne,

- Pompy zatapialne.

4) Stacja zlewcza ścieków zlokalizowana w budynku podczyszczalni ścieków.

5) Zbiornik retencyjny wód opadowych o pojemności ok. 85 m3 w skład, którego wchodzą:

- Urządzenie mieszająco – napowietrzające,

- Pompy zatapialne.

6) Mobilne platformy pomiarowe zlokalizowane w budynku podczyszczalni ścieków w ilości 2 sztuk. Parametry platform: masa własna 1 770 kg, dopuszczalna masa całkowita: 3 000 kg. Zamawiający informuje, że ponosi koszty ubezpieczenia ww. platform, tj. koszty ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC) i ubezpieczenia komunikacyjnego.

7) Teren podczyszczalni o powierzchni ok. 4 200 m2 obejmujący budynek podczyszczalni ścieków wraz z infrastrukturą podziemną i nadziemną, m. in.studnie rozprężne, kolektory grawitacyjne i tłoczne, komory zasuw, studnie pomiaru, oświetlenie zewnętrzne, tereny zielone wraz z systemem nawadniania ze zbiornika wód opadowych.

Operator zobowiązuje się uwzględnić w swoich działaniach, iż urządzenia objęte są gwarancją i rękojmią udzieloną przez firmę:

- WOD-KAN Grzenkowicz Sp. z o.o. w okresie od dnia 06.04.2021 r. do dnia 06.04.2026 r. dla Fazy I,

- ATA-TECHNIK Sp. z o.o. w okresie od dnia 16.03.2022 do dnia 16.03.2027 r. dla Fazy II,

- Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o. w okresie od 30.12.2021 r. do 30.12.2024 r., zgodnie z załącznikiem nr 17 do SWZ.

Operator ponosi pełną odpowiedzialność wobec Zamawiającego z tytułu zaniechania lub nieprawidłowości czynności objętych przedmiotem zamówienia powodujących utratę gwarancji lub rękojmi.

Wszystkie urządzenia mechaniczno-chemicznej podczyszczalni ścieków objęte są czynnościami serwisowymi wynikającymi z DTR urządzeń. Harmonogram przedmiotowych czynności (załącznik nr 23 do SWZ) zostanie udostępniony Operatorowi w celu umożliwienia koordynacji dostępu serwisantom do urządzeń.

2. Zakres przedmiotu zamówienia w zakresie obsługi podczyszczalni ścieków obejmuje:

1) Zapewnienie podłączania poprzez platformy mobilne promów i statków pasażerskich do punktów zrzutu ścieków (w rozumieniu Załącznika IV Konwencji MARPOL) zlokalizowanych na nabrzeżach Polskim i Francuskim, w sposób nie powodujący nieuzasadnionych opóźnień dla statków, a w przypadku ich wystąpienia ponoszenie wszystkich kosztów z tym związanych.

2) Obsługę i przygotowanie wszystkich urządzeń do pracy będących na wyposażeniu platform, a w szczególności sond pomiarowych, jak również transport urządzenia z budynku podczyszczalni oraz przygotowanie platform mobilnych przed zrzutem ścieków przez statek.

3) Obsługę platform mobilnych podczas zrzutu ścieków, ciągłą obecność obsługi oraz kontrole automatyka i hydraulika podczas zrzutu ścieków, posługując się procedurą z instrukcji obsługi.

4) Obsługę platform mobilnych i wykonanie wszystkich niezbędnych czynności po zakończeniu zrzutów ścieków przez statek, transport urządzenia do budynku podczyszczalni, wykonywanie procedury mycia wszystkich wymaganych elementów urządzenia oraz czynności zabezpieczające platformę mobilną na stanowisku postojowym.

5) Obsługa i eksploatacja dwóch platform mobilnych wynikających z instrukcji obsługi, DTR oraz zgodnie z instrukcją stanowiącą załącznik nr 20 do SWZ.

6) Dopuszcza się zmianę przez Operatora zadanych wartości granicznych na sondach zlokalizowanych na platformach mobilnych oraz w infrastrukturze podczyszczalni w uzgodnieniu z Zamawiającym.

7) Każdorazowe przygotowanie infrastruktury nabrzeżowej na nabrzeżu Polskim i Francuskim do przeprowadzenia zrzutu ścieków. Obsługa i czynności eksploatacyjne (czyszczenie komór, wypompowywanie wody, zabezpieczenie przed rozlewem, usuwanie pozostałości po ewentualnym rozlewie, itp.) wszystkich urządzeń wchodzących w skład punktów zrzutu ścieków na nabrzeżach (Polskim i Francuskim) zgodnie z instrukcjami obsługi i DTR w celu utrzymania ich w pełnej sprawności technicznej.

8) Bezpośrednią obsługę wszystkich urządzeń wchodzących w skład podczyszczalni oraz nadzór i kierowanie procesem technologicznym w sposób zapewniający otrzymanie parametrów ścieków zgodnie z warunkami aktualnego pozwolenia wodnoprawnego stanowiącego załącznik nr 21 do SWZ. Zakup i dostawa wszystkich materiałów eksploatacyjnych związanych z technologią podczyszczania ścieków leżą po stronie Operatora. Do zadań w tym zakresie należą w szczególności:

a) eksploatacja i obsługa całej infrastruktury, urządzeń, instalacji, układów i innych elementów towarzyszących zlokalizowanych na terenie podczyszczalni ścieków i umożliwiających użytkowanie obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem,

b) obsługa komór zasuw na terenie podczyszczalni, a także zachowanie czystości w komorach i przeprowadzanie okresowych prób ruchowych zasuw,

c) obsługa kraty zgrzebłowej KHU o wydajności Qmax=350 m3/h zintegrowanej z prasą śrubowo płuczącą i przenośnikiem ślimakowym KWP poprzez stały nadzór, czyszczenie elementów urządzenia, a także higienizację, wywóz i utylizację skratek,

d) obsługa flotatora ciśnieniowego FCS o wydajności 100 m3/h oraz instalacji towarzyszących tj. stacji przygotowania i dozowania polimeru, instalacji dozowania koagulantu i neutralizatora poprzez bieżącą kontrolę parametrów roboczych, czyszczenie, okresowe przeglądy i konserwacje,

e) obsługa prasy talerzowo - śrubowej SPF 300 oraz elementów towarzyszących, tj. stacji przygotowania i dozowania polimeru, pompy tłoczenia osadu, przenośnika spiralnego poprzez bieżącą kontrolę parametrów roboczych, czyszczenie, okresowe przeglądy i konserwacje, a także higienizację, wywóz i utylizację skratek,

f) obsługa instalacji dozowania perhydrolu o stężeniu maksymalnym 35% obejmująca nadzór nad pracą wszystkich elementów stacji (zbiornik o pojemności 15m3 z wanną wychwytową, stacja rozładunkowa, absorber oparów, stacja dozowania), kontrolę ewentualnych wycieków medium,

g) obsługa instalacji i urządzeń służących do dezodoryzacji,

h) obsługa zbiornika retencyjnego wód deszczowych zintegrowanego z osadnikiem wirowym i separatorem lamelowym, w tym nadzór nad pracą zainstalowanych urządzeń mieszająco – napowietrzających i pompy zatapialnej,

i) utrzymanie w czystości przewodów, kanałów, urządzeń, armatury, komór, studni, zbiorników i budynku technologicznego wraz z jego wyposażeniem przy użyciu własnych środków czystości dostosowanych do rodzaju powierzchni, w celu bieżącego utrzymania urządzeń i budynku w dobrym stanie technicznym, umożliwiającym prawidłowy przebieg procesów technologicznych.

j) bieżące czyszczenie wpustów dachowych i osadników rynnowych.

9) Obsługa czterech zbiorników retencyjno-wyrównawczych o łącznej objętości roboczej około 1 600 m3, a także nadzór nad pracą zainstalowanych urządzeń mieszająco-napowietrzających oraz kontrola poprawności działania aparatury pomiarowej (sondy tlenowe, czujniki poziomu).

10) Obsługa i eksploatacja przepompowni P4.1 i P4 poprzez m.in. kontrolę pracy wyposażenia pompowni, bieżące czyszczenie wirników pomp, mieszadła, armatury, układów pomiarowych, a także czyszczenie komory czerpalnej z zalegających osadów-każdorazowo po „zrzucie” ścieków . W przypadku braku odbioru ścieków min 1 raz/miesiąc.

11) Obsługa studni pomiarowych SP1 i SP2 wyposażonych w układy pomiarowe, armaturę do poboru próbek ścieków oraz studni wodomierzowej wraz z utrzymaniem studni i ich wyposażenia w czystości, udostępnienie służbom zewnętrznym w celu m.in. poboru próbek, odczytów wskazań wodomierza, zapewnienie ciągłości przepływu danych (on-line) z pomiarów w studniach SP1 i SP2 do PEWiK

12) Udostępnianie izarządzanie pracą stacji zlewczej ścieków dowożonychprzez Odbiorcę.

13) Higienizacja, transport i właściwe zagospodarowanie skratek, wymiana worków foliowych na rurę wysypową, kalibracją elektrod, uzupełnieniem papieru termicznego w drukarce, czyszczeniem i okresowymi przeglądami elementów stacji zgodnie z „Instrukcją” (załącznik nr 19 do SWZ). W celu utrzymania urządzeń w dobrym stanie technicznym, umożliwiającym odbiór, zagospodarowanie i rozliczenie ścieków dowożonych Odbiorcę ścieków dowożonych wskaże Zamawiający.

14) Z uwzględnieniem gwarancji, usuwanie awarii wszystkich urządzeń podczyszczalni ścieków polegające na naprawie i wymianie uszkodzonych elementów – wykonywanie bieżących napraw i wszystkich innych czynności umożliwiających ich bezawaryjną pracę. W przypadku, gdy do usunięcia awarii konieczna będzie wymiana części, które należy zakupić lub awaria będzie niemożliwa do usunięcia w terminie wskazanym powyżej, każdorazowo niezwłocznie zostanie ustalony odrębny termin i koszt naprawy oraz przedstawiony zostanie do Działu ZTU kosztorys naprawy.

3. Zakres przedmiotu zamówienia w zakresie organizacji i wykonania odbioru ścieków z promów i statków pasażerskich:

1) Zapewnienie obsługi dyspozytorskiej związanej z organizacją odbioru ścieków ze statków pasażerskich i promów, z wykorzystaniem systemu ZOS. Uwaga: przynajmniej jedna osoba z zespołu musi władać językiem angielskim na poziomie komunikatywnym.

2) Odbiór ścieków z promów i statków pasażerskich w terminie i miejscu wskazanym przez statek w ZOS i po każdorazowym uzgodnieniu warunków odbioru z uprawnionym przedstawicielem statku, w sposób nie powodujący nieuzasadnionego przestoju statku.

3) Dokonywanie każdorazowo właściwej kwalifikacji ścieków ze statków pasażerskich i promów oraz podejmowanie decyzji o puszczeniu ich na instalację podczyszczalni na podstawie wyników odczytów na platformach mobilnych oraz „Instrukcję kwalifikacji ścieków ze statków”.

4) Przekazywanie informacji Kapitanowi statku o odmowie odbioru ścieków w przypadku,gdy ich „skład” powoduje, że stają się one odpadem oraz niezwłoczne informowanie Działu DR oraz innych komórek zgodnie z zapisami „Instrukcji kwalifikacji ścieków ze statków” zał. nr 19 do SWZ o zaistniałej sytuacji.

5) W przypadku odmowy odbioru ścieków ze statków pasażerskich i promów pobranie przy pomocy samplerów, znajdujących się na platformach mobilnych, próbek ścieków zaklasyfikowanych jako odpady i przekazanie ich na własny koszt do certyfikowanego laboratorium w celu dokładnego oznaczenia jakości ścieków, zgodnie z „Instrukcją kwalifikacji ścieków ze statków”. Wyniki badań będą stanowiły materiał dowodowy w przypadku potencjalnych roszczeń armatora statku.

6) Likwidacja skutków sytuacji awaryjnych zaistniałych w związku z odbiorem ścieków ze statków pasażerskich i promów z winny Operatora we własnym zakresie i na własny koszt bez ponoszenia przez Zamawiającego dodatkowych kosztów z tym związanych.

7) Przestrzeganie zasad postępowania ze ściekami z promów i statków pasażerskich zawijających do Portu Gdynia określonych w „Portowym planie gospodarki odpadami oraz pozostałościami ładunkowymi ze statków” (dostępny na stronie internetowej Portu Gdynia), „Instrukcji obsługi i eksploatacji podczyszczalni ścieków ze statków w Porcie Gdynia”i w przepisach prawa.

4. Zakres przedmiotu zamówienia w zakresie obiegu dokumentów związanych z odbiorem ścieków:

1) Ze statków pasażerskich i promów

a) Operator po odbiorze ścieków z promów i statków pasażerskich wystawia „Pokwitowanie zdania ścieków” zawierające informacje o rodzaju, sposobie i ilości odebranych ścieków, które podpisuje upoważniony przedstawiciel statku i Operator.

b) Kopie (skany) ww. pokwitowań Operator przekazuje do Działu DR poprzez informatyczny system ZOS nie później niż następnego dnia roboczego od daty dokonania odbioru.

c) Do 10-go dnia każdego miesiąca kalendarzowego za miesiąc poprzedni rozliczeniowy Operator sporządza zestawienie ilości oraz jakości odebranych z promów i statków pasażerskich ścieków i przekazuje w formacie elektronicznym do Działu DR. Po zatwierdzeniu przez Dział DR ww. zestawienia, jego wydruk stanowi podstawę i załącznik do wystawienia faktury za odbiór ścieków ze statków.

d) W przypadku odmowy odbioru ścieków z promów i statków pasażerskich przekazuje wyniki badań jakości ścieków do Zamawiającego, wykonanych przez certyfikowane laboratorium niezwłocznie po ich otrzymaniu.

2) ze stacji zlewczej:

a) Operator prowadzi rejestr ścieków statkowych zdawanych w stacji zlewczej przez Odbiorcę, zawierający dane statku, czasu zdania i ilości ścieków.

b) Do 10-go dnia każdego miesiąca kalendarzowego za miesiąc poprzedni rozliczeniowy Operator sporządza zestawienie ilości ścieków odebranych przez stację zlewczą ścieków dowożonych i przekazuje w formacie elektronicznym do Działu DR. Po zatwierdzeniu przez Dział DR ww. zestawienia, jego wydruk stanowi podstawę i załącznik do wystawienia faktury za odbiór ścieków ze statków.

5. Zakres przedmiotu zamówienia w zakresie ogólnych obowiązków Operatora:

1) Prowadzenie „Dziennika pracy podczyszczalni”, w którym będą odnotowywane podstawowe parametry pracy podczyszczalni, wszelkie awarie, zakłócenia i usterki jej pracy oraz wszystkie czynności wykonywane na obiekcie.

2) Raz na miesiąc i na każde żądanie Zamawiającego przesyłanie pisemnej, zbiorczej informacji w postaci miesięcznego raportu o stanie infrastruktury, planowanych i wykonanych czynnościach, wykrytych zagrożeniach, zgłoszonych awariach i usterkach oraz terminach ich likwidacji w oparciu o prowadzony "Dziennik pracy podczyszczalni". Raport przekazywany będzie do Działu Utrzymania Zamawiającego do 15-go dnia każdego miesiąca i obejmował będzie miesiąc poprzedni. Zamawiający zastrzega sobie również możliwość żądania powyższego raportu w innych terminach, a Operator zobowiązany będzie go przygotować.

3) Prowadzenie dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej związanej z przedmiotem zamówienia.

4) Naliczanie i wnoszenie opłat za gospodarcze korzystanie ze środowiska naturalnego w związku z prowadzoną działalnością.

5) Wypełnianie obowiązku sprawozdawczego w związku z prowadzoną działalnością do Głównego Urzędu Statystycznego i Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Operator dostarczy kopie ww. sprawozdań do Zamawiającego.

6) Operator jest odpowiedzialny za terminowe i wysokiej jakości wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z Umową, zasadami wiedzy technicznej, Polskimi Normami oraz odpowiednimi obowiązującymi przepisami prawa, jak również zaleceniami i wytycznymi Zamawiającego.

7) Zawiadamianie Zamawiającego na piśmie o każdym przypadku wstrzymania pracy oraz wszelkich nieprawidłowościach w pracy urządzeń infrastruktury i podczyszczalni ścieków najpóźniej dnia następnego od dnia wstrzymania prac z podaniem przyczyny.

8) Uzyskanie wszelkich wymaganych, obowiązującymi przepisami prawa uzgodnień, zezwoleń, decyzji itp. związanych z realizacją przedmiotu Zamówienia oraz utrzymanie ich ważności, a w przypadku dokumentów ważnych terminowo, przedstawienie Zamawiającemu nowych dokumentów lub przedłużenia obowiązywania w terminie 7 dni od ich otrzymania.

9) Magazynowanie, zagospodarowywanie, ewidencjonowanie i utylizacja odpadów powstałych w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia w sposób zgodny z obowiązującą Ustawą o odpadach i aktami wykonawczymi. Zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 32 Ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (t.j. Dz.U. 2022.699 z późn. zm.) wytwórcą odpadów powstających w wyniku prowadzonych robót jest Operator, który jest zobowiązany do ich zagospodarowania w sposób zgodny z prawem i przekazania na żądanie Zamawiającemu kopii kart przekazania oraz ewidencji odpadów wygenerowanych przez rejestr BDO (Baza danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami).

10) Zapewnienie, podczas eksploatacji oraz prowadzenia prac w podczyszczalni, ochrony wygrodzonego terenu podczyszczalni, a w przypadku zdarzeń naruszających bezpieczeństwo obiektów infrastruktury na terenach podczyszczalni, niezwłocznie informować zamawiającego. Ewidencjonować stwierdzone przypadki naruszeń w „Dzienniku pracy podczyszczalni” oraz sporządzać stosowne protokoły, zdjęcia i wyceny szkód.

11) Zapewnienie przestrzegania przepisów BiHP, p.poż i sanitarnych. Operator ponosi również pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo wszystkich osób, które znajdują się na terenie podczyszczalni, jak i szkody wyrządzone osobom trzecim w związku z prowadzonymi pracami.

12) Przekazywanie na wniosek Zamawiającego wszelkich danych do sprawozdań Zamawiającego.

13) Dokonywanie raz w roku kontroli stanu technicznego kompletnej podczyszczalni zgodnie z art. 62 ust. 1, pkt. 1.Ustawy Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 2351 z późn. zm.). Z powyższej kontroli Operator zobowiązany jest sporządzić protokół. W przypadku stwierdzenia podczas kontroli stanu technicznego nieprawidłowości Operator zobowiązany jest niezwłocznie informować o tym fakcie Zamawiającego.

6. Szacowanie wielkości ścieków do zagospodarowania w roku kalendarzowym

Elementem przedmiotu zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie ścieków ze statków pasażerskich cumujących przy Nabrzeżu Francuskim oraz promów zawijających do nowego publicznego terminalu promowego przy ul. Polskiej.

Zamawiający nie dysponuje rzeczywistymi danymi z ww. nowo wybudowanego obiektu. Dlatego też do szacowania przewidywanej wielkości ścieków z promów przyjęto zawijanie co najmniej 3 promów dziennie oraz średni zrzut ścieków o kubaturze 35 m3/prom.

Zgodnie z Międzynarodową Konwencją MARPOL całkowity zakaz zrzutu ścieków do wód Bałtyku obowiązuje od 2021 r. Jednakże ze względu na pandemię COVID-19 w latach 2020-2021 liczba statków pasażerskich zawijających do Portu Gdynia drastycznie spadła, natomiast w pięcioleciu przed pandemią średnio zawijało ok. 50 statków pasażerskich. Dlatego też Zamawiający nie dysponuje rzeczywistymi danymi w tym zakresie, a do szacowania przewidywanej wielkości ścieków z ww. statków przyjęto zawijanie 50 statków rocznie i średni zrzut ścieków o kubaturze 300 m3/statek.

Zamawiający informuje, że wykaz przewidywanych zawinięć statków pasażerskich jest dostępny na stronie internetowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. (www.port.gdynia.pl) w zakładce wycieczkowce i na bieżąco aktualizowany.

Reasumując, zakłada się przyjmowanie ok. 35 000 m3 ścieków z promów oraz ok. 15 000 m3 ścieków ze statków pasażerskich, co daje łącznie ok. 50 000 m3 w ciągu roku. Wskazane ilości wynikają z założenia zawijania 3 promów dziennie oraz 50 statków wycieczkowych w ciągu roku. Z uwagi na wejście w życie nowych przepisów obligujących statki do zdawania odpadów w porcie, Zamawiający nie ma możliwości dokładnego oszacowania ilości zdawanych ścieków.

7. Wspólny słownik zamówień (CPV):

1) 90481000-2 Eksploatacja zakładów oczyszczania ścieków;

2) 90420000-7 Usługi obróbki ścieków.

8. Przed sporządzeniem oferty Wykonawca powinien zapoznać się z informacją o terenie
i przedmiocie Zamówienia przekazaną przez Zamawiającego w materiałach przetargowych oraz może uczestniczyć w wizji lokalnej ich miejsca usytuowania, lokalnych uwarunkowań realizacyjnych robót stanowiących przedmiot zamówienia. Zamawiający informuje, że w dniu 22.06.2022 przeprowadzi wizję lokalną, która umożliwi Wykonawcom dokładne zaznajomienie się z miejscem prowadzenia robót i poznanie lokalnych uwarunkowań realizacyjnych. Miejsce spotkania: recepcja Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., ul. Rotterdamska 9, godz. 12:00. Uczestnictwo w wizji lokalnej jest nieobowiązkowe. Po przeprowadzeniu wizji lokalnej, wszelkie pytania do przedmiotu Zamówienia Wykonawcy mogą składać wyłącznie w formie wskazanej w Rozdziale XIISWZ, jak i w terminach umożliwiających udzielenie odpowiedzi przez Zamawiającego zgodnie z przepisami ustawy Pzp.

9. Wymagania Zamawiającego dotyczące zatrudniania osób na umowę o pracę:

1) Zamawiający wymaga, aby osoby realizujące przedmiot Zamówienia, których charakter pracy polega na wykonywaniu czynności zgodnie z art. 22 § 1 K.p. były zatrudnione na podstawie stosunku pracy w wyniku zawarcia umowy o pracę. Dotyczy to w szczególności pracowników, którzy będą wykonywać czynności w zakresie prac fizycznych eksploatacyjnych, ochrony, prac porządkowych, operatorów sprzętu mechanicznego,

2) w trakcie realizacji Zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób realizujących Przedmiot Zamówienia. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:

a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny,

b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,

c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania czynności,

3) w trakcie realizacji Zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób realizujących Przedmiot Zamówienia, w tym:

a) oświadczenie Wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy
o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, (zgodnie z art. 438 ust. 2 Ustawy) imienia i nazwiska zatrudnionego pracownika rodzaju umowy o pracę i zakresu obowiązków pracownika oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub podwykonawcy;

b) oświadczenie zatrudnionego pracownika;

c) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub podwykonawcę kopię umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji Zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie Wykonawcy lub podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopie umów powinny zostać zanonimizowane w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych i RODO. Informacje takie jak: imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania;

d) zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez Wykonawcę lub podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy;

e) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych i RODO;

4) w przypadku niespełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób realizujących Przedmiot Zamówienia, Zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej w wysokości i na zasadach określonych w postanowieniach wzoru Umowy stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ. Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób realizujących Przedmiot Zamówienia,

5) w przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.

6) jeżeli czynności wskazane w ust. 4 pkt 1 spełniające przesłanki art. 22 § 1 K.p. Wykonawca lub podwykonawca będzie Wykonywał samodzielnie (jako właściciel lub współwłaściciel) Zamawiający uzna to za spełnienie warunku zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących czynności związane z realizacją Zamówienia.

Kompletny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale IV SWZ i załącznikach do SWZ

ZAŁĄCZNIKI DO SWZ OD 10 DO 23 MOŻNA POBRAĆ POD LINKIEM:

https://zarzadmorskiegoportu-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/s_wolski_o365_port_gdynia_pl/EszT2FG7f6VDvOO36c3fNZAB7_5UZRfEZ6KlK2qPSJPbug?e=AMn1JP


Informujemy, że zgodnie z prośbą Wykonawcy wizja lokalna na obiekcie objętym przetargiem „Wykonywanie usług kompleksowej obsługi infrastruktury do odbioru ścieków ze statków pasażerskich i promów w Porcie Gdynia” (numer sprawy: DSP/DR-612/SWZ/SW/26/06/2022) odbędzie się 23 czerwca 2022 r. o godz. 11 na placu XXVII przy ul. Polskiej 45.



Zamawiający ma zamiar przeznaczy na sfinansowanie zamówienia wynosi: 12.000.000 zł





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz





Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...