progress_icon

Data założenia postępowania: 2022-05-27

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

ul. Rotterdamska 9

81-337 Gdynia

NIP: 9581323524

Osoba kontaktowa:

Sebastian Wolski

tel:

e-mail: s.wolski@port.gdynia.pl

Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania „Budowa zespołu infrastruktury hydrotechnicznej komplementarnej względem Portu Zewnętrznego”

POSTĘPOWANIE NR Z57/1941

Tryb postępowania: przetarg nieograniczony

Znak sprawy: ZHB/DSP-227/SWZ-11/MW/KT/2022

Przedmiot zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego stanowiącego podstawę do projektowania i realizacji planowanych robót budowlanych oraz ustalenia planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych dla zadania „Budowa zespołu infrastruktury hydrotechnicznej komplementarnej względem Portu Zewnętrznego”.

2. Zadanie „Budowa zespołu infrastruktury hydrotechnicznej komplementarnej względem Portu Zewnętrznego” przewidziane jest do realizacji w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, o którym mowa w art. 103 ust. 2 PZP. Inwestycja polega na wybudowaniu konstrukcji hydrotechnicznych niezbędnych dla zapewnienia możliwości eksploatacji Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia.

3. PFU będzie opracowany zgodnie z obowiązującymi normami, warunkami technicznymi, zasadami wiedzy technicznej oraz przepisami prawa, w tym zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. 2021.2454), rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. 2021.2458), PZP.

4. Opracowany Program Funkcjonalno-Użytkowy nie może zawierać nazw własnych materiałów i urządzeń oraz nazw producentów w żadnym z dokumentów wchodzących w skład opracowania, które mogą w jakikolwiek sposób powodować naruszenie przez Zamawiającego PZP. Ponadto PFU nie może zawierać wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba, że byłoby to uzasadnione specyfikacją przedmiotu zamówienia i nie można byłoby opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.

5. Układ PFU (strona tytułowa, część opisowa, część informacyjna) będzie zgodny
z postanowieniami Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. 2021.2454), W przypadku braku konieczności wykonania, któregoś
z elementów należy go przywołać i dodać zapis „nie dotyczy”.

6. Główne założenia do projektowania zawiera Ogólny opis inwestycji Załącznik nr 6 do SWZ.

7. Przyjęte w PFU rozwiązania techniczne i technologiczne muszą dopuszczać stosowanie rozwiązań alternatywnych, z zachowaniem zapewnienia parametrów planowanej inwestycji wymaganych przez Zamawiającego.

8. W PFU będą przyjęte rozwiązania techniczne i technologiczne najkorzystniejsze dla środowiska i minimalizujące oddziaływanie przedsięwzięcia na środowisko, w tym na zmiany klimatu.

9. Wykonawca przygotuje na podstawie PFU zbiorcze zestawienie kosztów planowanej inwestycji z rozbiciem na poszczególne obiekty. Zestawienie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, będzie zawierało podział kosztów inwestycji z wyszczególnieniem procesu projektowego, uzyskiwania niezbędnych decyzji i realizacji oraz tam, gdzie to możliwe, wskazanie przyjętych do obliczeń kosztów jednostkowych poszczególnych elementów planowanej do wybudowania infrastruktury.

10. W okresie 3 lat od daty odbioru przedmiotu zamówienia, Wykonawca obowiązany jest, w terminie 14 dni od daty wezwania przez Zamawiającego, do zaktualizowania szacunkowego zestawienia kosztów, o którym mowa w ustępie powyżej.

11. Wykonawca przygotuje na podstawie PFU harmonogram realizacji inwestycji z rozbiciem na poszczególne obiekty z uwzględnieniem projektowania, uzyskiwania niezbędnych decyzji i uzgodnień, wykonywania robót.

12. Wykonawca będzie musiał przedstawić ponadto proponowany zakres realizacji inwestycji, przy założeniu optymalizacji kosztowej realizacji inwestycji, przy zachowaniu odpowiednich warunków nawigacyjnych i bezpiecznej eksploatacji przede wszystkim północnego nabrzeża Portu Zewnętrznego, co jest nadrzędnym celem Zamawiającego. Poprzez optymalizację zakresu rozumie się przede wszystkim ewentualną zmianę długości odcinków projektowanej infrastruktury. Ponadto Wykonawca przedstawi propozycje obszarów, na których dostrzega potencjał do optymalizacji kosztów i czasu realizacji inwestycji.

13. Warunki wykonania prac:

1) Wykonawca własnym kosztem i staraniem zapewni wykwalifikowaną, posiadającą odpowiednie uprawnienia kadrę do kierowania i wykonywania przedmiotu umowy,
a także odpowiedni sprzęt;

2) Koszty wszelkich działań prowadzonych przez Wykonawcę dla celów realizacji
Zamówienia obciążają Wykonawcę, w tym w szczególności: koszty wykonania ekspertyz, opinii technicznych i koszt wykonania ewentualnych innych niezbędnych opracowań, badań terenowych, przygotowania niezbędnych map, dokumentacji fotograficznej, schematów graficznych, zestawień tabelarycznych i obliczeń;

3) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wykonanie całości przedmiotu Umowy. Odpowiedzialności tej nie wyłącza, ani nie ogranicza wykonanie części prac przez podwykonawców. Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania osób, którymi posługuje się przy wykonywaniu przedmiotu Umowy, jak za działania własne.

14. Wykonawca zobowiązany będzie udzielać odpowiedzi na pytania potencjalnych Wykonawców usług projektowych i robót budowlanych, które zostaną zadane w postępowaniu przetargowym na wyłonienie projektanta i wykonawcy robót budowlanych, o którym mowa w ust. 2 powyżej oraz wszelkich niezbędnych konsultacji z tym związanych - w postaci sformułowanych pisemnie wyjaśnień w terminie do 3 dni roboczych liczonych od przekazania Wykonawcy stosownego wniosku przez Zamawiającego. Wyjaśnienia Wykonawcy, o których mowa wyżej przekazywane są do Zamawiającego

15. Zamawiający posiada ostateczną decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia znak RDOŚ-Gd-WOO.420.4.2021.AT.27 z dnia 30.09.2021 r. PFU musi spełniać wszystkie warunki ww. decyzji.

16. Zamawiający posiada ostateczne decyzje zatwierdzające Projekt robót geologicznych:

a) znak DGK-WHG.710.2.2021.AJ z dnia 23.06.2021 r. wydanej przez Ministra Środowiska zatwierdzającej Projekt robót geologicznych dla potrzeb określenia warunków geologiczno-inżynierskich w podłożu projektowanego falochronu wschodniego i północno-wschodniego w ramach projektu Budowy Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia. Etap I–1, autorstwa WUPROHYD z listopada 2020 r.

b) znak DGK-WHG.710.3.2021.AJ z dnia 24.06.2021 r. wydanej przez Ministra Środowiska zatwierdzającej Projekt robót geologicznych dla potrzeb określenia warunków geologiczno-inżynierskich w podłożu projektowanych falochronów północnych w ramach projektu Budowy Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia. Etap I–3, autorstwa WUPROHYD z grudnia 2020 r.

c) znak DGK-WHG.710.4.2021.AJ z dnia 24.06.2021 r. wydanej przez Ministra Środowiska zatwierdzającej Projekt robót geologicznych dla potrzeb określenia warunków geologiczno-inżynierskich w podłożu projektowanego terminalu kontenerowego w ramach projektu Budowy Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia. Etap I–2, autorstwa WUPROHYD z grudnia 2020 r.

17. Zamawiający dostarczy Wykonawcy wyniki badań geologicznych polowych i laboratoryjnych wykonanych na podstawie decyzji wskazanych w ustępie powyżej niezwłocznie po ich uzyskaniu. PFU musi uwzględniać ww. wyniki badań geologicznych.

18. Zamawiający przekaże Wykonawcy decyzję lokalizacyjną inwestycji niezwłocznie po jej uzyskaniu. PFU musi spełniać jej warunki.

19. Warunki wykonywania usług zostały opisane we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

20. Kod CPV:

71242000-6 Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów,

71322000-1 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej.

Przedmiot zamówienia:

Lp. Przedmiot zamówienia CPV/Indeks Ilość J.m Miejsce realizacji Termin wykonania Załącznik/Link Uwagi
1. Nazwa pozycji CPV/Indeks 1 szt. Czytaj

Kryteria oceny oferty:

Lp. Nazwa kryterium Waga kryterium
1. Cena 100%

Kryteria formalne:

  1. Termin płatności: 30 dni
  2. Miejsce dostawy: siedziba
  3. Koszt transportu: po stronie wykonawcy

Pytania do postępowania "Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania „Budowa zespołu infrastruktury hydrotechnicznej komplementarnej względem Portu Zewnętrznego”"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Waluta: PLN

Wartość poniżej kwoty określonej w PZP: Tak

Wybór oferty: Bez zastosowania aukcji elektronicznej

Termin związania ofertą: 90 dni

Możliwość składania ofert cząstkowych: Nie

Możliwość składania ofert równoważnych: Nie

Możliwość składania ofert wariantowych: Nie

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...