progress_icon

Data założenia postępowania: 2024-09-12

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

ul. Rotterdamska 9

81-337 Gdynia

NIP: 9581323524

Osoba kontaktowa:

Sebastian Wolski

tel:

e-mail: s.wolski@port.gdynia.pl

„Renowacja elewacji budynku biurowego przy ul. Celnej 5 w Gdyni”

POSTĘPOWANIE NR Z82/1941

Tryb postępowania: przetarg nieograniczony

Znak sprawy: MZ/227/SWZ-24/SW/2024

Przedmiot zamówienia:


                                                                    INFORMACJA O WIZJI LOKALNEJ


Zamawiający informuje, że w dniu 17.09.2024 r., o godz. 10:00 przeprowadzi wizję lokalną, która umożliwi Wykonawcom dokładne zaznajomienie się z miejscem prowadzenia robót i poznanie lokalnych uwarunkowań realizacyjnych. Miejsce spotkania: przed głównym wejściem do siedziby ZMPG S.A. Gdynia, ul. Rotterdamska 9.
Na wniosek Wykonawcy Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia dodatkowej wizji lokalnej w innym terminie dogodnym dla Wykonawcy.
Dodatkowe informacje na temat wizji lokalnej można uzyskać pod numerem 58 621 50 61.


Opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiot zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na renowacji elewacji budynku biurowego przy ul. Celnej 5 w Gdyni.

2. Informacje o obiekcie:

Budynek biurowy posiada regularny kształt o wymiarach w rzucie 11,68 x 22,24 m
i wysokości do ~ 10,00 m. Posiada dwie kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Pokrycie stanowi docieplony stropodach pokryty papą. Ściany zewnętrzne docieplone metodą lekką-mokrą styropianem gr. 10 cm. Powierzchnia elewacji – część wykończona tynkiem i malowana: ~ 620 m2.

3. Szczegółowy zakresprzedmiotu zamówienia:

1) Usunięcie brudu i kurzu za pomocą myjki ciśnieniowej i odpowiednich detergentów.

2) W miejscach występowania korozji biologicznej (glony, grzyby, mchy lub porosty) neutralizacja mikroorganizmów poprzez zastosowanie gotowych dedykowanych preparatów.

3) Skucie/usunięcie tynków uszkodzonych, spękanych, niespójnych lub słabo spójnych z podłożem, zmurszałych pod wpływem zawilgocenia oraz w miejscach ewentualnego występowania pleśni, glonów lub mchów.

4) Uzupełnienie ubytków w podłożu pod tynk (warstwa zbrojona siatką z włókna szklanego) oraz w warstwie wykończeniowej tynku.

5) Wzmocnienie powierzchni tynków strukturalnych poprzez gruntowanie preparatem głęboko penetrującym.

6) Malowanie tynków strukturalnych farbami silikonowymi, powierzchni spodu płyty balkonowej oraz daszku nad wejściem tylnym.

7) Malowanie cokołu po obwodzie budynku wykonanego z płytek klinkierowych.

8) Wymiana rur spustowych z blachy stalowej ocynkowanej⌀100mm wraz z czyszczakami (rewizje).

9) Oczyszczenie, odtłuszczenie i malowanie farbą do antykorozyjnego zabezpieczenia konstrukcji stalowych:

a) rynien z blachy stalowej o szerokości 150mm,

b) obróbek blacharskich attyk, obróbek blacharskich pasa podrynnowego,

c) pokrycia z blachy stalowej zadaszania nad tylnym wejściem do budynku,

d) parapetów okiennych z blachy stalowej,

e) krat okiennych kondygnacji piwnicznej,

f) balustrad schodowych i balustrady balkonowej,

g) wsporników instalacji odgromowej znajdujących się na attyce elewacji północnej i południowej – 6 szt.

10) Wymiana drzwiczek rewizyjnych oraz sprawdzenie poprawności połączeń instalacji odgromowej – 3 szt.

11) Wymiana opraw zewnętrznych nad drzwiami wejściowymi na oprawy typu LED – 2 szt.

12) Wymiana drzwi wejściowych do budynku na elewacji wschodniej, drzwi stalowe jednoskrzydłowe, wraz z obróbką od wewnątrz budynku. Specyfikacja drzwi:

a) wymiary drzwi dopasowane do istniejącego otworu w murze,

b) samozamykacz,

c) klamka ze stali nierdzewnej,

d) zamek puszczany z wkładką patentową,

e) trzy zawiasy,

f) kolor biały,

g) drzwi o grubości 50 mm wypełnione wełną mineralną,

h) ościeżnica typu C (wewnętrzna) wykonana z kształtowników stalowych profilowanych z blachy ocynkowanej o grubości 2,0 mm,

i) wykończenie progu o grubości 20 mm.

13) Zabezpieczenie wszystkich elementów zewnętrznych: tj. stolarki okiennej i drzwiowej, schodów zewnętrznych, balkonu, daszków, nawierzchni chodników oraz zieleńców w taki sposób aby nie doszło do zabrudzenia powierzchni w trakcie wykonywania robót budowlanych.

4. Informacje ogólne:

1) Przed złożeniem oferty Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić wizję lokalną w celu precyzyjnego określenia zakresu robót budowlanych niezbędnych do wykonania w ramach przedmiotowego zadania z uwzględnieniem wszystkich koniecznych do wykonania prac, ich charakteru i zakresu we wskazanym przez Zamawiającego terminie i zapoznać się z aktualnym stanem budynku oraz warunkami realizacji robót budowlanych.

2) Do powierzchni elewacji należy doliczyć powierzchnię boczną schodów zewnętrznych.

3) Na elewacji północnej zastosowano element dekoracji w postaci wymalowanych kwadratów, które należy odtworzyć w nowej kolorystyce (kolor szary). Wymiary i rozstaw bez zmian.

4) Kolorystykę farb należy dobrać stosownie do kolorystyki budynku przy ul. Rotterdamskiej 9 w Gdyni i przedstawić do akceptacji Zamawiającemu na etapie realizacji(elewacja – kolor jasny kremowy; cokół, elementy metalowe – kolor szary).

5) Prace remontowe nie będą prowadzone w oparciu o zgłoszenie lub decyzję o pozwoleniu na budowę.

6) Zamawiający nie dopuszcza stosowania materiałów do renowacji elewacji pochodzących od różnych producentów. Należy zastosować system renowacji ETICS jednego producenta, który musi zostać wskazany w ofercie.

7) Zamawiający udostępni pomocniczo archiwalną dokumentację techniczną pn. “Projekt wykonawczy termomodernizacji budynku biurowego zlokalizowanego w Gdyni na terenie ZMPG S.A.” autorstwaKENTON Małgorzata Ickiewicz, na bazie której należy przygotować ofertę.

5. Termin wykonania umowy:

1) Wykonawca wykona przedmiot Umowy w nieprzekraczalnym terminie do 10 tygodni od daty przekazania terenu robót budowlanych.

2) Termin przekazania remontowanych pomieszczeń Wykonawcy zostanie wyznaczony przez Zamawiającego nie później niż 10 dni od dnia zawarcia Umowy.

3) Wykonawca najpóźniej w dniu zawarcia Umowy przedłoży Zamawiającemu wypełniony harmonogram realizacji umowy.

4) Wykonawca może realizować roboty budowlane w godzinach700-2000, jednak roboty realizowane w godzinach800-1600nie mogą zakłócać funkcjonowania budynku. W związku z powyższym, robotygłośne, pylące takie jak kucie, wiercenie, cięcie itp.będą mogły być realizowaneod poniedziałku do piątku, w godzinach 1600-2000 oraz wsoboty i niedziele, w godz.700-2000. Istnieje możliwość wykonywania robót głośnych w innych godzinach po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.

5) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany terminu wykonania przedmiotowych robót budowlanych w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

6. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy:

W ramach realizacji przedmiotu zamówienia do obowiązków Wykonawcy, których wykonanie Wykonawca uwzględni w cenie, należy w szczególności:

1) Realizacja robót budowlanych.

2) Wyznaczenie do kierowania robotami budowlanymi osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.

3) Dostawa materiałów niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, ujętych w dokumentacji, na własny koszt i ryzyko.

4) Zapewnienie energii oraz wody, dla potrzeb wykonania robot budowlanych, odprowadzania ścieków i zagospodarowania odpadów, we własnym zakresie; w przypadku ich użytkowania z zasobów Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do podpisania stosownej umowy z Zamawiającym. Za wykorzystane media Wykonawca zostanie obciążony przez Zamawiającego.

5) Odbiór i utylizacja wszelkich odpadów powstałych w wyniku prowadzonych prac budowlanych.

6) Zapewnienie regularnego sprzątania terenu robót budowlanych w celu utrzymania czystości i porządku.

7) Za wszystkie szkody tj. zabrudzenia lub uszkodzenia elementów budynku powstałych w wyniku nieprawidłowego zabezpieczenia odpowiada Wykonawca. Jest on również zobowiązany do ich usunięcia tj. ewentualne czyszczenie lub wymianę w przypadku nieodwracalnego. Prace te wykona na swój koszt, przed przekazaniem obiektu do odbioru końcowego robót budowlanych. Powyższe dotycz również szkód powstałych u pracowników lub osób trzecich, a wynikłych w trakcie prowadzonych prac remontowych.

8) Zapewnienie dostępu do budynku oraz jego sprawne funkcjonowanie w trakcie trwania robót budowlanych.

9) Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom budynku w obrębie prowadzonych robót budowlanych.

10) Zapewnienie swoim pracownikom własne, odrębne od infrastruktury Zamawiającego, zaplecze socjalno- bytowe (kontener socjalny, WC).

7. Odbiór robót:

1) Gotowość do odbioru końcowego robót budowlanych, Wykonawca zgłosi Zamawiającemu na podstawie pisemnego oświadczenia, niezwłocznie po całkowitym wykonaniu wszystkich robót składających się na przedmiot Umowy.

2) Razem ze zgłoszeniem gotowości do odbioru końcowego robót budowlanych Wykonawca przekaże Zamawiającemu:

a) certyfikaty, deklaracje zgodności, deklaracje właściwości użytkowych, aprobaty techniczne, atesty na materiały itp. w formie elektronicznej na płycie CD lub na nośniku USB;

b) oświadczenie o zgodności wykonania robót budowlanych stanowiących przedmiot Umowy z obowiązującymi przepisami;

c) oświadczenie o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu wokół budynku;

3) Odbiory częściowe (do wysokości 90% wartości całkowitego wynagrodzenia netto) oraz odbiór końcowy robót budowlanych odbywać się będą komisyjnie przy udziale przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy.

4) Za datę zakończenia robót budowlanych przyjmuje się datę zgłoszenia przez Wykonawcę gotowości do odbioru końcowego, jeżeli w wyniku tego zgłoszenia roboty zostaną odebrane.

5) Odbiór końcowy robót budowlanych następuje na podstawie podpisanego przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy bezusterkowego protokołu końcowego odbioru robót budowlanych stanowiących przedmiot Umowy.

8. Zastosowanie materiałów budowlanych:

1) Wszystkie materiały podstawowe winny być dopuszczone do stosowania na terenie Polski oraz posiadać znak jakości CE oraz Deklarację Właściwości Użytkowych, a także spełniać wymagania wynikające z ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz.U. 2021 poz. 1213 z późn. zm.).

2) Materiały przewidziane do użycia w ramach Umowy powinny być nowe i nabywane w celu realizacji Umowy. Jakość materiałów powinna być udokumentowana atestami i opiniami zezwalającymi na ich użycie zgodnie z odpowiednimi przepisami Prawa budowlanego; m.in. certyfikaty na znak jakości CE, alternatywne deklaracje zgodności z PN lub aprobatę techniczną, deklarację właściwości użytkowych. Dokumenty potwierdzające powyższe, takie jak: certyfikaty, aprobaty, atesty, winny być przedstawione Zamawiającemu w dniu zgłoszenia gotowości do odbioru końcowego robót budowlanych oraz na każde żądanie nadzoru Zamawiającego do momentu zakończenia czynności związanych z odbiorem końcowym robót budowlanych.

3) Zamawiający nie dopuszcza zastosowania materiałów i urządzeń używanych lub po regeneracji.

4) Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu wniosek o akceptację materiału przed jego wbudowaniem załączając odpowiednie dokumenty opisujące parametry techniczno-jakościowe, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty, dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania.

9. Sposób sporządzenia oferty:

1) Kosztorys ofertowy należy sporządzić metodą uproszczoną. Kosztorys ofertowy musi zawierać wszystkie roboty, materiały, sprzęt oraz wszystkie konieczne koszty do realizacji przedmiotowego zamówienia.

2) Wykonawca zobowiązany jest powziąć samodzielnie wszystkie niezbędne informacje (m.im. na podstawie wizji lokalnej, Opisu Przedmiotu Zamówienia, załączonej archiwalnej dokumentacji techniczniej, swojej wiedzy i doświadczenia), które są konieczne do przygotowania oferty oraz mają wpływ na określenie ceny oferty.

10. Informacje administracyjne:

1) Kod CPV: 45443000-4 Roboty elewacyjne.

2) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.

3) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.

4) Cena powinna obejmować wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia.

                                                                                                

Przedmiot zamówienia:

Lp. Przedmiot zamówienia CPV/Indeks Ilość J.m Miejsce realizacji Termin wykonania Załącznik/Link Uwagi
1. roboty elewacyjne 45443000-4 1 szt. Czytaj

Kryteria oceny oferty:

Lp. Nazwa kryterium Waga kryterium
1. Cena 60%
2. Termin realizacji 40%

Kryteria formalne:

  1. Termin płatności: 30 dni
  2. Miejsce dostawy: siedziba

Pytania do postępowania "„Renowacja elewacji budynku biurowego przy ul. Celnej 5 w Gdyni”"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Waluta: PLN

Wartość poniżej kwoty określonej w PZP: Tak

Wybór oferty: Bez zastosowania aukcji elektronicznej

Termin związania ofertą: 90 dni

Możliwość składania ofert cząstkowych: Nie

Możliwość składania ofert równoważnych: Nie

Możliwość składania ofert wariantowych: Nie

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...